strekon logo stencil                                                                            

Krovy na míru opracované na CNC

Proč zvolit CNC obráběný krov?krovy na cnc 1

Klasický krov je vytvářen až na staveništi a kvalita odvedené práce silně závisí na zkušenosti, řemeslné zručnosti a technickém vybavení konkrétního tesaře. Délka montáže také závisí na počasí. Proto je výhodné tyto přípravné práce s obráběním krovu a vytvořením tesařských spojů přesunout do výrobní haly a připravit dopředu s vysokou přesností na CNC obráběcím centru. Na montáži se výrazně zkrátí čas na sestavení krovu a dosáhne se výjimečné přesnosti sestavení krovu.

Jaké používáme vybavení pro opracování krovů?

Ke strojovému obrábění krovu CNC používáme obráběcí stroj Techno Fast od italského výrobce Essetre. Používání CNC stroje umožňuje velmi efektivní práci se dřevem – nejprve na počítači vymodelujeme přesný tvar krovu a následně stroj automaticky dřevo opracuje do finální podoby. Díky moderní technologii obráběcího centra zaručujeme nejvyšší přesnost opracování. Výsledná konstrukce se tak stává stavebnicí, kterou přímo na stavbě poskládáme.

Jaký je postup CNC opracování?

  1. Zaměření – před samotnou projekcí je důležité přesné zaměření stavební konstrukce (obvodové stěny, překlady, průvlaky…).
  2. Projektové zpracování – projekt dřevěných krovů provádíme v softvéru Dietrichs, což je špičkový program pro tesařské konstrukce. Kde díky 3D modelování, jsou i složité konstrukce poměrně jednoduché.
  3. Výroba – samotná výroba se prování na už zmíněném obráběcím centru techno fast, kde jsou data přebrána z programu Dietrichs.
  4. Montáž - Jednotlivé díly krovu nebo dřevěné konstrukce jsou číslovány a obsahují veškeré tesařské spoje vyrobené s vysokou přesností. Montážní výkresy určují přesné pozice dílců. Jedná se tedy prakticky o "stavebnici pro dospělé". Drobné stavby jako pergoly a altány, ale také krovy a další konstrukce jsou vhodné i pro montáž svépomocí.

 krovy cnc 2  krovy cnc 3